Yalıtım Hizmetleri

Yalıtım, çeşitli iç ve dış yapıların başta su, ısı, elektrik, ve ses akımlarının bunlar dışında yangın gibi durumların negatif etkilerinin ve geçişlerini önüne geçmek yani engellemek amacıyla yapılan ham maddesi kauçuk veya poliüretan ( polimer nevi) ürünlerle yapılan kaplama izole işlemine verilen isimdir. Yalıtım hizmetleri genellikle kendi içinde çeşitli hizmet gruplarına ayrılır.

Bunları sıralamak gerekirse dört ana grup şu şekilde sıralanır. Su yalıtımı, ısı yalıtımı, elektrik yalıtımı ve ses yalıtımı. Bunlar dışında yalıtım grubu içerisinde yer alan bir diğer izole türü ise yeraltı yalıtımı ve bina güçlendirme yalıtım hizmetleri olarak sınıflandırılmaktadır. Saymış olduğumuz bu yalıtım türlerini detaylı  olarak hizmet portfolyomuz sizler sunmak istedik inceleyelim.

Tünel, köprü, geçit, teras, çatı, bina duvarı, bodrum, havuz, su deposu yapılarında uygulanan su yalıtımı, su akıntı kaçağını onararak yapıların güçlendirilmesini sağlar. Yağan yağmura karşı dayanıklı, rahat, güvenli yapıların sağlanabilmesi için iç ve dış etkenlere karşı su yalıtımı güçlendirilmesi gerekmektedir.

Su Yalıtımı

Delta Yapı Su Yalıtımı

Sağlam yalıtım oluşturmanın başlıca nitelikleri; doğru tespit, ustalık, kaliteli malzeme ve uygulamadır. Yapılarda su yalıtımı, su kaçağının nereden olduğunu tespit etmek, yapıya büyük zarar vermeden su akıntısını kesmek, onarmak için yapılan tamir işidir.

Suyun akıntısı sıvı yada gaz olarak akması yapının tahriş olmasına, çürümesine zemin hazırlayan en önemli etkendir. Yapıların büyük zarar görmemesi için en kısa sürede su yalıtımı çalışması yapılarak müdahale edilmelidir.

Yalıtım; su, ses, ısı alanlarında olabilecek sızıntıları tamir ederek sorunları çözer. Günümüzde su yalıtımı, ses yalıtımı, ısı yalıtımı teknolojik ürünler ve cihazlar kullanılarak uygulanır.

Teknolojik ürünler ve cihazlarla teras, çatı, bina, balkon, tünel, membran su yalıtımı, temel perde yalıtımı, su izolasyon hizmetleri veren Delta Yapı, yapılardaki su sızıntı kaçaklarını tamamen ortadan kaldırmak için su yalıtımında uzman uygulayıcı sertifikalarına sahiptir.

Yeraltında tesis edilen yapılar; metro tüneli, tren tüneli, karayolları tüneli, kapalı otopark, konut temel perdeleri teknolojik ürünler ve cihazlar kullanılarak yeraltı yapıları ihtiyacına göre poliüretan enjeksiyon, çimento enjeksiyon, kireç enjeksiyon, epoksi enjeksiyon, kimyasal enjeksiyon sistemleri kullanılarak yapılan güçlendirme, onarım, tamir uygulamalarıdır. Yeraltı yapılarında güçlendirme işlerini teknolojik ürünler ve cihazlarla çözümleyen Delta Yapı, inşaat sektörüne enjeksiyon hizmetini kazandırmıştır.

Uygulama Öncesi

Uygulama Sonrası

Metro, tren, karayolu tünellerinde yağmurdan dolayı su akıntısı, sızıntısı gibi durumlarda tünel su yalıtımı yapılmalıdır. Uzman uygulama ekibinin dikkat etmesi gereken önemli hususlardan olan PVC membran, geotekstil keçe ruloları zarar almamaları için temiz şekilde ambalajlanmalı, yatay yüklenmelidir. PVC membran, ezilmeden, pislikten, yağlanmadan, topraktan, metal aşınmadan, fazla sıcaktan korunacak şekilde hazırlanmalıdır.

Delta Yapı Tünel Su Yalıtımı

Delta Yapı Tünel Su Yalıtımı

Malzemelerin taşınmasına dikkat edilerek çalışma sahasına sağlam getirilmesi ve uygun bir köşeye yerleştirilmeleri gerekmektedir. Kullanılacak malzeme tünel su yalıtımı çalışma yerine sağlam gelmeli, sağlam kullanılabilmelidir. Tünel enjeksiyon çalışmalarında teknolojik poliüretan enjeksiyon sistemleri kullanılmaktadır. Su depoları yalıtımı teknolojik ürünlerle tamir edilmektedir.