Çimento Enjeksiyonu Nedir?

Çimento enjeksiyonu sistemi genellikle yumuşak zemin tabakalarının bulunduğu, yer altındaki su seviyesinden kaynaklanarak yer üstündeki tabakanın yumuşadığı ve bu durumda da çökmeler başta olmak üzere her türlü doğal tehditlerin önüne geçmek üzere yapılan tadilat çalışmasıdır. Bu otomasyon çalışmasıyla sorunlu yerlerdeki yumuşak zemin tabakaların yeniden su ve çimento kullanılarak doldurulması, sertleştirilmesi işlemlerine dayalı bir müdahale yürütülerek tüm bu yapılan çalışmalar neticesinde de tamamen kaliteli bir hizmet ortaya konulur. Çimento enjeksiyonu uygulaması yönünden dikkat çeken tüm bu oluşumlar bakımından değerlendirildiği zaman son derece kaliteli bir işlem olduğu karşımıza çıkan en temel özellikleri meydana getirecektir.

Sektörün güvenilir isimlerinden birisi olan ve inşaat sektörünün bilumum ihtiyaçlarına çözümler üreten firmamızın hizmetleri arasında yer alan çimento enjeksiyonu uygulaması: çimento harcının zemine uygun oranlarda su ile karıştırılıp zemine veya zemin altına enjekte edilmesi işlemidir. Bu anlamda çimento enjeksiyonu pek çok farklı uygulama metodu ile gerçekleştirebilmektedir. Bu uygulama metotları ise çimento enjeksiyonu nun yapılacağı zeminin ihtiyaç ve kriterlerine göre farklı şekillerde geliştirilmekte ve tercih edilmektedir. Bu anlamda firmamız bünyesinde çalışan mühendis ve teknisyen personelimiz ile ihtiyaç duyulan zeminde hangi metot ile çimento enjeksiyonu nun yapılacağını anlamak, belirlemek ve buna uygun çalışmalar yürütmek mümkündür.

Çimento Enjeksiyonu

Çimento Enjeksiyonu

Uygulama Nasıl Yapılır?

Kullanım amacı ve metotları doğrultusunda çimento enjeksiyonu uygulamasının nasıl gerçekleştirileceği pek çok farklılık göstermektedir. Bu anlamda sondaj makinelerini andıran ve bu iş için özel olarak üretilmiş araçlar ve cihazlar ile çimento enjeksiyonu uygulamasının gerçekleştirilmesi mümkündür. Sadece bunun ile kalmayıp aynı zamanda enjeksiyon çalışması öncesinde zeminin durumunu anlamak için pek çok hava ve su testi de yapılmaktadır. Bu anlamda sizler de bu alanda yılların sağlamış olduğu tecrübe ile müşterilerine hizmet sağlayan firmamız ile tüm işlerinizde bizlere güvenebilirsiniz.

Bu Sistem Nerelerde Kullanılır?

Firmamızın daha önce pek çok farklı alanda çimento enjeksiyonu sistemi uygulaması verdiği referanslar bu uygulamanın kullanım alanlarını gözler önüne sermektedir. Bu anlamda çimento enjeksiyonu sistemi uygulaması fabrikalarda, barajlarda, termodinamik ve elektrik santrallerinde, büyük ve çok katlı binalarda, gökdelenler ve iş merkezlerinde, alışveriş merkezlerinde, metro ve tren yollarında, havaalanları ve bilimum alanlarda kullanılmakta ve tercih edilmektedir.

Kil matkap ile sertleştirme çalışmalarımız

Genellikle kalkerli yapı arazilerde yer altı su seviyesinin bir hayli yukarılara tırmandığı ve zeminin sürekli yer altı su basıncından kaynaklanan çökelmiş yapısına karşı oluşturulan çimento enjeksiyonu sistemi uygulaması firmamız tarafından en teknolojik inşaat çözümleri kullanılarak yürütülmektedir. Yürüttüğümüz tüm teknik çalışmalarımız arasında gelmesi bakımından düşünüldüğü zaman son derece kaliteden ödün verilmeyen bir hizmet yaklaşımıyla hareket edilerek müşteri odaklı memnuniyete dayanan bir işçilikle çalışıldığı belirtilmelidir. Öncelikle su ve çimentonun karıştırılması sağlanarak hemen ardından da delici kesici aletlerimiz arasında gelen kil matkaplarımızı kullanarak zemine sertleştirme çalışmalarımız uygulanmaktadır.

Düşük dozaj yüksek kalite ve verim

İnşaat ve yapı sektöründe tamamen dengeli olmak gerekir. Bunlara çimento enjeksiyonu sistemi uygulaması inşaat çalışmaları da dahil olmaktadır. Yapı sektörü olarak dünden bugüne kadar süregelen etkin çalışmalarımız boyunca müşterilerimizle buluşturduğumuz teknik yaklaşımlarımıza dayanarak onlara en kaliteli bir şekilde hizmet veriyoruz. Bu hizmet standartlarımız gereği olarak da müşteri odaklı çalışma bilinciyle hareket ederek müşterilerimizin bizlerden hangi yönde beklentilerinin bulunduğunu hesap eden bir yaklaşım tarzıyla en temel hizmetler içerisinde yerimizi korumaya devam ediyoruz.

En temel profesyonel çalışmalarımız boyunca süreklilik bilinciyle hareket etmeye devam eden firmamız, sektörünün lider firmalarından olarak çimento enjeksiyonu nu uygularken daima düşük dozaj kullanmakta ve buna karşın yüksek kalite ve verim anlayışı içerisinde bulunarak daima yüksek kalitede bir hizmet odaklılığıyla çalışmalarına devam etmektedir. Bu da firmanın yıllar yılı önde gelen tecrübeli hizmetine dönük unsurlarını oluşturan özelliğidir.

Özetlemek gerekirse, İnşaat sektörünün gelişimci ve yenilikçi uygulamaları her geçen gün yeni veya mevcut inşaat meskenlerinin gelişimine katkı sağlamaktadır. Bu anlamda ülkemiz de ve dünyada inşaat sektörünü içerisine alan yapım ve onarım çalışmalarında en çok tercih edilen uygulamalardan birisi çimento enjeksiyonu sistemi olmaktadır. Birçok uygulamada tercih edilen bu yöntem maliyet açısından oldukça uygun, pratik ve teorikte ise oldukça kullanışlı, uzun ömürlü ve sağlamlık açısından diğer pek çok zemin sağlamlaştırma uygulamasına oran ile güvenilirdir.

Bir diğer sayfamızı incelemek için linke tıklayınız. https://www.deltayapi.net/hidrolik-kirec-enjeksiyon/