Hidrolik Kireç Enjeksiyon Sistemleri ile Restorasyon

Genel olarak tarihi eser restorasyonları işlemlerinde kullanılmakta olan hidrolik kireç enjeksiyon sistemleri işlemleri, doğal olan hidrolik kireç harcı ile hazırlanmaktadır. Asbest karışımı içermeyen, çimento, içeriğinde mikronize karbonatlar bulunan ve tarihi yapıların geliştirilmesi için hidrolik kireç enjeksiyonu uyguluyoruz.

Kagir yapı ile oluşturulmuş ve tarihi öneme sahip olan yapılar için geliştirilmiş olan ve puzolanik kireç ile diğer mikronize karbonatlar ve çeşitli bileşenler içeren harcı, hidrolik kireç enjeksiyon genel tanımıdır. Söz konusu bileşen, herhangi bir çimento ya da çözünür tuz içermemekte ve alkali, sülfat, klor ya da nitrat gibi maddeler barındırmaz. Dolayısı ile de kullanım alanı ve etki süresi bakımından son derece gelişmiş bir yapıya sahip olarak sunulmaktadır. Firmamız tarafından üretilen hidrolik kireç enjeksiyon uygulaması mamulleri, sektör kapsamında öncü kalite ve diğer birçok avantaj ile sunuluyor.

Doğal hidrolik ve kireç esaslı, tarihi yapılar için özel olarak hazırlanan hidrolik kireç enjeksiyon punzolanik dolgular içeren özel bir karışımdır. Tuğla, taş veya almaşık duvarların kaybolmuş olan taşıma kapasitelerinin tekrar elde edilebilmesi, tarihi kâgir yapılarda onarım ve güçlendirme çalışmaları ve büyük boşlukların doldurulması amacı ile hidrolik kireç enjeksiyon hizmetleri veriyoruz.

Uygulama Alanları

Hidrolik Kireç Enjeksiyon

Hidrolik Kireç Enjeksiyon

Almaşık yapıya sahip olan duvarların ya da tuğla ve taş duvarların taşıma kapasitelerinin kaybolması halinde, kaybolan taşıma kapasitesini yeniden elde edebilmek için hidrolik kireç enjeksiyon kullanılabilmektedir. Ayrıca yine firmamızdan temin edebileceğiniz bu ürün sayesinde tarihi yapıya sahip olan kâgirlerin onarımı ve güçlendirilmesi de sağlanabiliyor.

Tonoz kubbeleri ya da kâgir kubbeleri kapsamında görülen çatlak ve diğer deformitelerin onarımı için de aynı şekilde hidrolik kireç enjeksiyonunun en kaliteli türünü firmamız aracılığı ile elde edebilir ve garantili bir şekilde onarım işlemi yapabilirsiniz. Sülfatlı ortamlarda bulunan duvarlarda, büyük boşlukların doldurulmasında ve çeşitli onarım ile güçlendirme çalışmalarında, söz konusu ürünün etkili ve kalıcı çözümler sağladığını da söyleyebiliriz.

Avantajlar ve Özellikleri Nelerdir?

Söz konusu hidrolik kireç enjeksiyon ürünlerimizin uygulanması, türev ürünler baz alınarak yapılan testler neticesinde en kolay uygulamaya sahip ürün olarak kaydedilmiştir. Ayrıca düşük basınçlı pompalar, ince iğneler ya da şırınga tipi materyaller kullanılarak kolayca ve son derece etkili bir şekilde ilgili alana enjekte edilebilmekte ve bu yönde de onarım ya da güçlendirme tamamlanabilmektedir. Yapışma dayanımı yüksek olan bu ürün, sülfat içeren alanlarda da kullanabilme özelliği ile öne çıkıyor.

Zararlı genleşme benzeri deformitelere yol açmadan plastik yapıdaki rötreyi engelleyici özelliğe sahip olarak kontrollü bir genleşme de sağlamaktadır. Ayrıca duvarda mevcut olan nem geçirgenlik özelliğine herhangi bir zarar gelmeden taş, tuğla, tüf malzemeler ile de optimum uyum sağlamaktadır.

Firmamız aracılığı ile elde edebileceğiniz bu ürün, bağımsız araştırma laboratuvarlarda test edilen ürünlerden biri olarak halihazırda zirvedeki yerini, firmamız bünyesinde korumaktadır.

Özellikle çatlak alanların onarılması ve güçlendirilmesinde etkili olan bu yöntem, firmamızın deneyimli elemanları tarafından profesyonel olarak sağlanmaktadır. Uygulanması son derece kolay olan hidrolik kireç enjeksiyon, çimento ve asbest içermeme avantajına sahiptir.

Hidrolik kireç enjeksiyon hizmetlerimizin yapışma dayanımı yüksektir. Su buharını geçirim özelliği de yüksek olan hizmetlerimiz nefes alabilir özelliktedir. Uyguladığımız duvarların nem geçirgenlik özelliğini bozmadan taş, tuğla ve tüf malzemeler ile tamamen uyumludur.

Tarihi alanlarda bazı dönemlerde çevresel etkiler, zemin koşulları, doğal afetler ve kullanım koşulları etkisi ile binalarda bozulmalar ve hasarlar meydana gelmektedir. Son dönemlerde yapılan çalışmalara baktığımız zaman hidrolik kireç enjeksiyon uygulamamızın en avantajlı ve en ekonomik yöntem olduğu görülmektedir.

Profesyonel Sunum ve Hizmetler

Son derece profesyonel olarak uygulanması gereken hidrolik kireç enjeksiyon işlemleri öncesinde geniş araştırmalar yapılmaktadır. Alanında uzman personellerimiz tarafından uygulama öncesinde uygulama malzemesinin özgün malzeme ile arasındaki uyuma bakılmaktadır.

Yerinde yapılan ölçümler ile hidrolik kireç enjeksiyon uygulamasının performansı değerlendirilmektedir. Geri alınamayan bir teknik olan hidrolik kireç enjeksiyon hizmetlerimiz hasar görmüş olan yapıların dayanıklılığın artırılmasını ve devamlılığın sürdürülmesini sağladığı için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir.

Müşteri memnuniyetine son derece önem veren firmamız, binalarınızda hidrolik kireç enjeksiyon çalışmalarını en iyi şekilde yürütmektedir. . Sizlerde firmamızın ayrıcalıklı hidrolik kireç enjeksiyon hizmetlerinden yararlanmak isterseniz, bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Bir diğer sayfamızı incelemek için linke tıklayınız. https://www.deltayapi.net/kimyasal-enjeksiyon-sistemleri/