Güçlendirme

Delta Yapı & Resterosyon A.Ş Her türlü yapının güçlendirilmesi ve yenilenmesi gibi hizmetleri bünyesi barındırmaktadır. Özellikle bina ve tarihi eser ve tarihi yapıların profesyonel şekilde alanında uzman kadrosuyla önem ve hassasiyetle kuvvetlendirme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Delta Yapı yılların tecrübesi ve bu alandaki birçok projeye imza atmış uzman ekibiyle karma birçok yapıyı bilimsel ölçüler gözetilerek aslına uygun şekilde gerekli koşullarda kuvvetlendirme ve bakım onarım hizmetlerini temel faaliyetleri içerisinde sizlere sunmaktadır.

Doğal afetlere; deprem, yağmur, sel, erozyon, korozyona karşı yapı kuvvetlendirme, bina yapı güçlendirme çalışmalarının yapılması oluşabilecek ani tehditlere karşı korunmasını sağlar. Değişik kuvvetlendirme uygulamalarına alternatif olarak rasyonel bir çerçevede karşılaştırılmalarında bina ve yapı kuvvetlendirme temel oluştururlar.

Kuvvetlendirme önerisini belirlemedeki temel unsur doğal afetlere karşı dirençli olmaktır. Binave yapı kuvvetlendirme projelerinin can, mal kaybına yol açmadan onarılmayı hedefler.

Geçmişteki, gelecekteki depremlerin neler kaybettireceğini saptayarak, konutlarda, sanayi yapılarında oluşturduğu zararları, Türkiye’nin genelinde deprem riskine binaen detaylı bir deprem öncesi bina ve yapı kuvvetlendirme çalışması ihtiyacı ortaya çıkarmıştır.

İnşa edilen, var olan binaların, yapıların temelini, yapısını güçlendirmek, olası depreme karşı dayanıklı olabilecek bina ve yapı kuvvetlendirme uygulamalarının gereksinimi hayati yönden elzemdir.

Köprü, deprem, korozyon, erozyondan veya diğer dış etkenlerden hasar almışsa köprü güçlendirme çalışması yapılmalıdır. Olası bir depreme dayanıklı hale getirilmesi için mukavemetin, taşıma potansiyelinin yükseltilmesi köprü güçlendirme çalışmasıyla direnç kazandırılabilir.

Delta Yapı Köprü Güçlendirme

Delta Yapı Köprü Güçlendirme

Köprü kolonları, kirişleri, döşemeleri, çatlakları güçlendirilerek duvar çatlaklarına reçineli enjeksiyon, epoksi enjeksiyon gibi güçlü uygulamalar tatbik edilir. Sağlam kapasiteye gelebilmesi için köprü kuvvetlendirme çalışmasında temel kuvvetlendirme , zemin kuvvetlendirme yöntemleriyle beraber köprü altı güçlendirme de yapılır. Köprü tamiratı çalışmalarında teknolojik ürünler ve cihazlar kullanılarak kuvvetlendirme işlemi yapılır.