Güçlendirme

Delta Yapı & Resterosyon A.Ş Her türlü yapının güçlendirilmesi ve yenilenmesi gibi hizmetleri bünyesi barındırmaktadır. Özellikle bina ve tarihi eser ve tarihi yapıların profesyonel şekilde alanında uzman kadrosuyla önem ve hassasiyetle güçlendirme işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Delta Yapı yılların tecrübesi ve bu alandaki birçok projeye imza atmış uzman ekibiyle karma birçok yapıyı bilimsel ölçüler gözetilerek aslına uygun şekilde gerekli koşullarda güçlendirme ve bakım onarım hizmetlerini temel faaliyetleri içerisinde sizlere sunmaktadır.

Bina Güçlendirme

Doğal afetlere; deprem, yağmur, sel, erozyon, korozyona karşı yapı güçlendirme, bina güçlendirme çalışmalarının yapılması oluşabilecek ani tehditlere karşı korunmasını sağlar. Değişik güçlendirme uygulamalarına alternatif olarak rasyonel bir çerçevede karşılaştırılmalarında bina güçlendirme, yapı güçlendirme temel oluştururlar.

Güçlendirme önerisini belirlemedeki temel unsur doğal afetlere karşı dirençli olmaktır. Bina güçlendirme, yapı güçlendirme projelerinin can, mal kaybına yol açmadan onarılmayı hedefler.

Delta Yapı Bina Güçlendirme

Geçmişteki, gelecekteki depremlerin neler kaybettireceğini saptayarak, konutlarda, sanayi yapılarında oluşturduğu zararları, Türkiye’nin genelinde deprem riskine binaen detaylı bir deprem öncesi bina güçlendirme, yapı güçlendirme çalışmasına ihtiyacı ortaya çıkarmıştır.

İnşaa edilen, varolan binaların, yapıların temelini, yapısını güçlendirmek, olası depreme karşı dayanıklı olabilecek bina güçlendirme, yapı güçlendirme uygulamalarının gereksinimi hayati yönden elzemdir.

Köprü Güçlendirme

Köprü, deprem, korozyon, erozyondan veya diğer dış etkenlerden hasar almışsa köprü güçlendirme çalışması yapılmalıdır. Olası bir depreme dayanıklı hale getirilmesi için mukavemetin, taşıma potansiyelinin yükseltilmesi köprü güçlendirme çalışmasıyla direnç kazandırılabilir.

Delta Yapı Köprü Güçlendirme

Delta Yapı Köprü Güçlendirme

Delta Yapı Köprü Güçlendirme

Köprü kolonları, kirişleri, döşemeleri, çatlakları güçlendirilerek duvar çatlaklarına reçineli enjeksiyon, epoksi enjeksiyon gibi güçlü uygulamalar tatbik edilir. Sağlam kapasiteye gelebilmesi için köprü güçlendirme çalışmasında temel güçlendirme, zemin güçlendirme yöntemleriyle beraber köprü altı güçlendirme de yapılır. Köprü tamiratı çalışmalarında teknolojik ürünler ve cihazlar kullanılarak güçlendirme işlemi yapılır.